Francouzský ministr Besson zrušil kvůli výhružkám svatbu v Paříži

Francouzská zpřísněná politika vůči přištěhovalcům narušila soukromí ministra pro imigraci. Eric Besson se po výhružkách uživatelů facebooku rozhodl, že zruší plánovanou svatbu v Paříži. Týdeník Express na svých internetových stránkách napsal, že se obřad překládá do Říma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatba | Foto: Fotobanka stock.xchng

Besson se na tom měl dohodnout na nedávné pařížské schůzce o imigraci se starostou Říma. Chce tím prý šetřit peníze daňových poplatníků, protože svatbu v Paříži by proti možným narušitelům musela hlídat policie.

Skupina as 12 000 lidí na sociální síti facebook francouzského politika varovala, že na svatebčany budou létat vajíčka. Besson prohlásil, že mezi politikou a soukromím by měla stát zeď. Nechce, aby jeho ministerským konáním trpěly ani děti, ani bývalá nebo budoucí manželka.

Dvaapadesátiletý Besson si bude brát o 28 let mladší studentku umění, jejíž rodina pochází z Tunisu. Skupina na internetu, která si říká ‘Uděláme bordel na svatbě Erica Bessona‘ chce tak protestoval proti bourání nelegálních romských osad a repatriaci stovek Romů do Rumunska.

Jan Pokorný, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme