Francouzský ministr práce má nový problém

Francouzský ministr práce Eric Woerth nemá ani o dovolené klid. Tentokrát média přišla se zjištěním, že v žádosti o bankovní úvěr zřejmě neuvedl přesné příjmy. Po odečtení všech finančních závazků mu zbývalo na živobytí pouze 112 eur měsíčně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

euromince | Foto: Evropská komise

S informací přišel dnes internetový server Mediapart. Zabývá se dva roky starým případem, kdy Eric Woerth, v té době už ministr pro rozpočet a ještě odstupující starosta, žádal banku o úvěr na komunální kampaň.

Půjčku ve výši 6 500 eur dostal. Tu ostatně při dosažení 5 % hlasů vrací ve Francii stát. Eric Woerth ale v žádosti uvedl měsíční příjem 3 000 eur.

Jako ministr pro rozpočet si vydělával 5krát víc. Banka k případu mlčí. Média se ptají, jak může banka dát úvěr člověku, jemuž de facto zbývá měsíčně jen 112 eur? A zároveň, proč ministr pro rozpočet v žádosti o půjčku uváděl tak nízké příjmy.

Je to v krátké době další aféra kolem ministra, který má ve Francii prosazovat citlivou důchodovou reformu. Kancelář Erica Woertha vše označuje za pokračování agresivní kampaně vůči ministrovi.

Milan Kopp, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme