Francouzský prezident Nikolas Sarkozy strávil noc v nemocnici

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy strávil noc v nemocnici, kde byl hospitalizován kvůli nevolnosti, která ho postihla při pravidelném nedělním běhu u jeho rezidence ve Versailles u Paříže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy | Foto: Informationsamt der Bundesregierung

Podle informací Elysejského paláce šlo o chvilkovou slabost zaviněnou dehydratací a přetížením organismu. Lékaři doporučili hospitalizaci zejména proto, aby mohli dokončit sérii vyšetření kardiovaskulárního systému.

Sarkozy navzdory některým informacím neztratil vědomí. Okamžitě byl převezen do pařížské vojenské nemocnice Val-de-Grâce, kde lékaři provedli sérii kontrol základních životních funkcí, včetně rozboru krve a magnetické rezonance mozku.

Předseda francouzské vlády François Fillon přerušil svůj víkendový program a okamžitě se vrátil do Paříže.

Podle lékařů nevzbuzuje prezidentův zdravotní stav žádné znepokojení. Nicméně až dnes, po propuštění Sarkozyho z nemocnice, se rozhodne, zda-li jeho program pro příští dny zůstane beze změn. Jeho poradci už ale zpochybnili, že prezident navštíví Mont-Saint-Michel v Normandii, jak se původně plánovalo.

Přečtěte si také:
Sarkozy už netrvá na záměru stěhovat automobilky zpět do Francie
Sarkozyho kritika ohrožuje podle Topolánka ratifikaci Lisabonu

Jan Šmíd, Katka Brezovská, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme