Francouzský prezident přijal demisi vlády

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy přijal demisi vlády. V příštích hodinách se chystá oznámit změny ve složení kabinetu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy | Foto: The Council of the European Union

Francouzský premiér Francois Fillon rezignoval a s ním celá vláda. Je to začátek očekávané změny kabinetu, o níž se ve Francii mluví už několik měsíců. Prezident Sarkozy si od změn na postech ministrů a pravděpodobně i premiéra slibuje nový impuls v práci vlády pro období do prezidentských voleb v roce 2012.

Největší spekulace se vedou o osobě budoucího premiéra. Zatím se ví, že do obměněné vlády přijde bývalý premiér a nynější starosta města Bordeaux Alain Juppé. Podle některých komentátorů nebude v novém kabinetu místo pro dosavadního šéfa diplomacie Bernarda Kouchnera, který zůstal ve vládě jako jediný představitel opoziční socialistické strany.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme