Francouzský prezident Sarkozy má úzké kontakty na zednářskou loži

Je francouzský prezident Nicolas Sarkozy členem zednářské lože? Na tuto otázku se snaží odpovědět kniha, která vychází v těchto dnech ve Francii. Vyplývá z ní, že zednářská lože hraje v nejvyšších francouzských místech důležitou roli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy | Foto: The Council of the European Union

Spolupracovnice týdeníku Le Poit Sophie Coignardová odhaluje ve své nejnovější knize pozadí spolupráce prezidenta Sarkozyho s touto organizací. Sarkozy své členství nikdy nepřiznal, ale potvrdil, že zejména na začátku své politické kariéry se účastnil řady přednášek lože a své úzké kontakty na svobodné zednáře nikdy nepopřel.

Sophie Coignardová ve své knize píše, že členové zednářské lože jsou dva Sarkozyho nejbližší spolupracovníci, Bruce Hortefeux a Xavier Bertrand a také někteří starostové jako Christian Estrocizi, starosta Nice.

Jan Šmíd, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme