Francouzský prezident se vyjádřil k aféře Bettencourtová

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy se večer poprvé vyjádřil k aféře, která ohrožuje zejména ministra práce Erica Woertha. Ten měl údajně v roce 2007 převzít 150 000 eur od dědičky firmy L'Oréal Liliane Bettencourtové na financování Sarkozyho prezidentské kampaně. Bohatá dáma čelí navíc podezření z daňových úniků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolas Sarkozy | Foto: The Council of the European Union

Hned na začátku rozhovoru dostal prezident otázku, zda má ministr znovu jeho důvěru. Odpověď byla jednoznačná: „Ano, ano. Je to velice čestný člověk, který už tři týdny musí snášet pomluvy a lži.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Projev francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho sledoval zpravodaj Českého rozhlasu ve Francii Jan Pokorný.

Ministr práce i přes aféru bude dál hlavním vyjednavačem citlivé důchodové reformy, proti níž se francouzské odbory chystají znovu protestovat.

Prezident neopomněl kritizovat někdejší snížení hranice odchodu do důchodu z 65 na 60 let. Francouzský kabinet se bude návrhy důchodové reformy zabývat dnes. Jejím hlavním cílem je obnovení rovnováhy na penzijním účtu do roku 2018.

Jan Pokorný, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme