Francouzský senát by měl rozhodnout o důchodové reformě

Několik tisícovek čerpacích stanic ve Francii je stále bez pohonných hmot. Protestní pochody proti důchodové reformě zneužívají výtržníci, kteří ničí veřejný i soukromý majetek a vyhledávají střety s policií. Čeká se, jestli Senát definitivně zákon o důchodech schválí. Refroma už se projednává třetí týden.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedna z uzavřených pump na jihozápadě Francie

Jedna z uzavřených pump na jihozápadě Francie | Zdroj: ČTK

Atmosféra v zemi je stále napjatá. Prezident Sarkozy nařídil policii, aby zakročila proti blokádám skladů pohonných hmot. Téměř tři tisíce čerpacích stanic je stále bez paliva. Francouzi se s obavami dívají k víkendu, blížícím se školním prázdninám a období kolem Dušiček. Hrozí, že nebude dost benzínu a nafty.

Levicoví senátoři žádají, aby se zastavila diskuse v Senátu. Chtějí po prezidentu Nicolasi Sarkozym jednání s politickými i odborovými představiteli. Elysejský palác se snaží horní komoru přesvědčit, aby co nejdřív o reformě hlasovala.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme