Francouzský soud osvobodil Dominiqua Strausse-Kahna obviněného z kuplířství

Dominique Strauss-Kahn je nevinný. Rozhodl tak soud ve francouzském Lille. Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu čelil žalobě z kuplířství. Soud posuzoval, jestli věděl, že sexuální večírky, které organizovali jeho známí, byly v režii pasáků a prostitutek. Samotná prostituce ve Francii trestná není, kuplířství ovšem ano. Straussi-Kahnovi hrozil až desetiletý trest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Strauss Kahn | Zdroj: Reuters

Strauss-Kahn se sice přiznal, že měl rád bouřlivé večírky a sex s mnoha ženami, ale údajně nevěděl, že přítomné dámy byly prostitutky.

Jeho obhajoba si počínala mistrně. Přiznala špatný sexuální vkus mandanta, ale za to nemůže být odsouzen. Proto i prokurátor navrhl, aby byl Strauss-Kahn zproštěn obvinění.

V případu bylo obviněno 14 lidí. Soud všechny až na jednoho aktéra, který dostal podmínečný roční trest, osvobodil.

Líčení se konalo čtyři roky poté, kdy kvůli obvinění, že v hotelu sexuálně napadl pokojskou, musel Strauss-Kahn skončit v čele Mezinárodního měnového fondu. V této kauze nakonec obě strany dosáhly mimosoudní dohody.

Francouzská společnost dnes vnímá Strausse-Kahna rozporuplně. Na straně ženské části veřejnosti neustále trvá negativní pohled na Strausse-Kahna. Část veřejnosti ale svým způsobem odchodu tohoto politika, který měl velké šance stát se francouzským prezidentem, lituje.

Politická budoucnost Strausse-Kahna je nejasná. O žádnou volenou funkci nebude pravděpodobně usilovat, ale není vyloučeno, že v budoucnu využije své erudice k nějaké poradní funkci.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme