Francouzský soud rozhodne o vyšetřování šéfky MMF Lagardeové

Ředitelka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová se dnes dozví, zda se bude muset zpovídat před soudem. Francouzský speciální soud by měl oznámit, zda vydá pokyn k jejímu vyšetřování. Lagardová už několik let čelí podezření, že v době, kdy byla ministryní financí, zneužila své pravomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Christine Lagardeová | Zdroj: Reuters

Případ se váže k roku 2008, kdy tehdejší francouzská ministryně financí Christine Lagardeová údajně zvýhodnila ve smírčím řízení podnikatele Bernarda Tapieho, který od francouzského státu požadoval odškodné.

Tapie byl údajně okraden při nevydařeném prodeji firmy Adidas, kterou od něj na začátku 90. let koupila státní banka Crédit Lyonnais. Bernard Tapie, přítel současného prezidenta Nicolase Sarkozyho, vymohl odškodné ve výši 285 miliónů euro.

Christine Lagardová, která se stala šéfkou Mezinárodního měnového fondu teprve před několika dny, si nepřipouští, že by jí tento případ mohl pokazit slibnou kariéru.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme