Francouzskými médii hýbe aféra kolem dědičky L'Orealu

Francie má další aféru, která zasahuje až do nejvyšších politických pater. Liliane Bettencourtová, 87letá dědička známé kosmetické firmy L'Oreal, čelí podezření z daňových úniků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž - Louvre | Foto: Paris Tourist Office, David Lefranc

Podle dnešního vydání týdeníku Marienne měl už před dvěma lety prokurátor dost informací o možných daňových problémech Liliane Bettencourtové, ale prý nad nimi zavíral oči.

Nová zjištění ohrožují ve funkci nynějšího francouzského ministra práce Erica Woertha. Jeho manželka Florence byla totiž od roku 2007 až do letošního roku správkyní majetku miliardářky Bettencourtové. V té době byl Eric Woerth ministrem pro rozpočet.

Aféra přichází v době, kdy ministr práce obhajuje před veřejností důchodovou reformu, která je terčem kritiky odborů i socialistické opozice.

Poslanec Arnaud Montebourg nařkl manžele Woerthovi, že o daňových nesrovnatelnostech Liliane Bettencourtové museli vědět. Z policejních odposlechů telefonátů vyplývá, že dědička L'Orealu pravděpodobně má vlastní tajná konta ve Švýcarsku.

Jan Pokorný, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme