Francouzští piloti vstoupili do stávky

Zhruba pětina pilotů Air France vstoupila do čtyřdenní stávky za vyšší platy. Největší francouzský letecký dopravce tak byl nucen zrušit zhruba 10 až 15 procent letů ze dvou pařížských mezinárodních letišť. Pasažéři, kterých se omezení dotknou, mohou podle letištních zdrojů využít jinýh spojů francouzského přepravce, který na některé své lety vyčlenil větší letouny. K dispozici jsou i místa v letadlech jiných leteckých společností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Jan Rosenauer

Na letišti Charlese de Gaulla vyslyšela výzvy odborářů ke stávce zhruba pětina pilotů. Na menším letišti v Orly na jih od metropole potom necelá čtvrtina. Daleko větší pozornost než poměrně slabá stávka pilotů Air France dnes ve Francii vzbuzuje očekávané rozhodnutí soudu o budoucnosti druhého největšího leteckého přepravce Air Lib, který 5. února zastavil provoz. Očekává se, že obchodní tribunál zvolí okamžitou likvidaci společnosti.

Markéta Kaclová, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme