Francouzština je nejžádanější řečí na pracovním trhu v Lucembursku

Nejlepší vyhlídky na dobré pracovní místo mají lidé se znalostí několika jazyků. Platí to určitě na pracovním trhu malého ale velmi bohatého Lucemburského velkovévodství. Podle analýzy Lucemburské univerzity, je v pracovních nabídkách nejžádanější francouzština. Předstihla už němčinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgie a Lucembursko | Foto: Corel GALLERY

Průzkum zveřejněný deníkem L´essentiel uvádí, že za posledních 25 let stoupla jazyková vybavenost pracovníků prudce na významu.

Zatímco v roce 1983 se znalost jazyka zmiňovala v asi polovině inzerátů s nabídkami práce, dnes už se podmínka znalosti více než jednoho jazyka objevuje v 7 inzerátech z 10.

Například v nabídce pracovních míst zveřejňovaných německy psaným deníkem Luxemburger Wort se požaduje znalost francouzštiny v 61% inzerátů. Od počátku 21.století přitom mírně klesá požadavek na znalost angličtiny.

Lucemburčané stále patří v Evropě k jazykově nejvzdělanějším. Kromě tří oficiálních řečí země - tedy němčiny, francouzštiny a lucemburštiny často ovládají i angličtinu nebo další světový jazyk.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme