Německá policie evakuovala část frankfurtského letiště. Skrz bezpečnostní kontrolu pronikla rodina

Německá policie v úterý kvůli bezpečnostní hrozbě evakuovala část letiště ve Frankfurtu nad Mohanem. Odbavování cestujících k odletu bylo přibližně po třech hodinách obnoveno. Policie to podle agentury DPA oznámila na twitteru. Problém údajně vyvolala čtyřčlenná francouzská rodina.

Frankfurt nad Mohanem (Aktualizováno: 14:53 7. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli bezpečnostním problémům byly vyklizeny části letiště. Důvodem byl policejní zásah v oblasti A terminálu 1. V této části byly pozastaveny nástupy do letadel a bezpečnostní zóny na úrovních 2 a 3 vyklizeny, napsala DPA.

Německý deník Bild s odvoláním na mluvčího policie napsal, že do prostoru za bezpečnostními kontrolami neoprávněně pronikla čtyřčlenná francouzská rodina, která následně zmizela z dohledu. Jejich motiv zatím není známý.

Podle Bildu se evakuace dotkla zhruba 13 000 pasažérů a 50 letů bylo zastaveno. V evakuované části letiště nemohli pasažéři ani vystupovat z letadel, která přistála, a museli čekat na palubě.

ČTK, jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme