Bouřky komplikovaly provoz na německých letištích. Ve Frankfurtu kvůli bezpečnosti zrušili stovky letů

Bouřlivé počasí v pátek v Německu zkomplikovalo provoz letišť ve Frankfurtu nad Mohanem i v Berlíně. Frankfurtské letiště odpoledne na hodinu přerušilo odbavování, stovka odletů a příletů byla zrušena, informovala agentura DPA. Ve spolkové zemi Hesensko a také v severoněmeckém Schwerinu voda zaplavovala sklepy.

Frankfurtu nad Mohanem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem (ilustrační foto) | Foto: Sven-Klitsch | Zdroj: Pixabay | CC0 Public domain

Prudké bouře a lijáky zkomplikovaly cestovní plány mnoha pasažérům na největším německém letišti ve Frankfurtu, které přerušilo odbavování. Německá meteorologická služba (DWD) přitom předpovídá další srážky.

Pyrotechnici ve Frankfurtu zneškodnili bombu z války, 16 tisíc evakuovaných se může vrátit domů

Číst článek

Mluvčí frankfurtského letiště uvedl, že provoz je omezován rutinně z bezpečnostních důvodů, když v okruhu osmi kilometrů platí varování před blesky a je zakázáno zdržovat se na letištní ploše.

Na frankfurtském letišti se v pátek mělo pohybovat dohromady kolem 230 tisíc cestujících. Z 1560 odletů a příletů jich bylo do pátečního odpoledne zrušeno 100, napsala DPA.

Na severu a v centrální části Hesenska, kde leží i Frankfurt, bylo mnoho sklepů zatopeno. Bouře zuřily nad Hesenskem odpoledne zhruba dvě hodiny a v Giessenu nebo u přehrady Edersee spadlo během krátké doby až 80 litrů vody na metr čtvereční, informovala DWD.

Také v západoněmeckém Trevíru měli v pátek večer hasiči více než 200 výjezdů. Na celém území města Schwerin, metropole Meklenburska-Předního Pomořanska, zapříčinily průtrže zaplavení sklepů.

V Berlíně v pátek bylo kvůli bouřím zrušeno osm vnitrostátních letů do Frankfurtu a Mnichova. Další rušení letů není vyloučeno během večera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme