Vojenský speciál s Němci z Wu-chanu přistál ve Frankfurtu. Evakuované čekají dva týdny izolace

Německý vojenský speciál s téměř 130 lidmi evakuovanými kvůli koronaviru z čínského města Wu-chan přistál v sobotu kolem 16.30 ve Frankfurtu nad Mohanem. Všichni evakuovaní, z nichž nikdo nemá symptomy nákazy, nyní projdou zdravotní kontrolou, a poté stráví dva týdny na izolaci v kasárnách na letecké základně Germersheim ve spolkové zemi Porýní-Falc, asi 100 kilometrů jižně od Frankfurtu.

Frankfurt nad Mohanem (Aktualizováno: 19:31 1. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německé armádní letadlo s Němci z Wu-chanu | Zdroj: AP/ČTK

Na palubě stroje, který se zdržel, protože nečekaně nemohl přistát v Moskvě, a musel tak dotankovat v Helsinkách, je podle německého ministerstva obrany 128 cestujících.

Pět Čechů bude z Číny evakuovaných ve spolupráci s Francií. Stráví dva týdny v karanténě

Číst článek

Z nich 102 jsou Němci a 26 členové jejich rodin zejména čínské národnosti. Kolem dvou desítek pasažérů tvoří děti.

Po zdravotní kontrole na letišti, která má trvat celkem dvě až tři hodiny, se evakuovaní přesunou do Germersheimu, kde budou ubytování v dvěma lety dostavěné a dosud nepoužívané budově. Starat se zde o ně bude 27 dobrovolníků Červeného kříže.

Evakuovaní budou rozděleni do čtyř skupin. Kdyby se u někoho z nich koronavirus projevil, musí celá skupina v zařízení zůstat déle. Lidé z ostatních skupin – za předpokladu, že v nich všichni budou nadále zdraví – ale budou moci domů.

Nepotvrzená podezření

Kvůli podezření na nákazu koronavirem bylo podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) testováno do sobotního rána v Česku 37 osob. Výsledky všech byly negativní, uvedl na twitteru.

Čerstvá informace z Národní referenční laboratoře. K dnešnímu ránu odborníci otestovali 37 lidí na koronavirus a všechny výsledky byly negativní.

10:03 – 01. 02. 2020

4 49

Počet nakažených v Číně dosáhl téměř 12 000 lidí, v Evropě se nákaza prokázala u jednotlivců ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Velké Británii, Finsku a Švédsku.

Pět Čechů, kteří požádali o evakuaci z Číny, by se mělo do tuzemska vrátit v neděli večer. Jejich plánovaný odlet v sobotu ve 22 hodin středoevropského času však byl zpožděn, informoval na twitteru ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD).

Češi ve #Wuhan jsou připraveni na cestu domů. Díky za skvělou spolupráci 🇨🇳 i v rámci 🇪🇺. Odlet byl plánovaný na 22 hodin, nicméně už teď víme o zpoždění. Držte palce, ať všechno klapne. #coronavirus

19:15 – 01. 02. 2020

11 145

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme