Freedom House: Češi mají svobodu, ale i korupci

Česká společnost je svobodná, ale zkorumpovaná. Ve své výroční zprávě k tomu došla americká organizace na ochranu lidských práv Freedom House. Organizace konstatovala, že počet demokracií ve světě vzrostl za poslední rok ze 119 na 122.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze, úplatek | Foto: Radio Praha

Viditelný pokrok nachází na Blízkém východě a v Africe. Podrobnosti shrnul washingtonský zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Za politická práva máme na vysvědčení Freedom Housu jedničku a za občanské svobody jedničku s hvězdičkou. Česko označuje Freedom House za stabilní demokracii, respektující vládu zákona a lidská práva.

Polepšit bychom se ale měli v boji s korupcí, která ovlivňuje mnohé sektory české společnosti. Organizace Freedom House nás zařazuje mezi 46 procent obyvatel této planety, kteří žijí v prostředí občanských svobod.

Na seznamu demokracií přibyly - Burundi, Libérie a Středoafrická republika. Libanon byl z kategorie nesvobodných zařazen mezi částečně svobodné země.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme