Fujimori obviněn z účasti na vraždách

Bývalý peruánský prezident Fujimori byl obviněn z účasti na dvou masových vraždách. Ty uskutečnila tajná vojenská skupina v letech 1991 a 1992. Fujimorimu se klade za vinu, že byl spoluautorem těchto masakrů a podrobně znal operace komanda smrti známého jako Grupo Colina, uvedl v prohlášení generální prokurátor.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tato eskadra smrti zabila v Limě v roce 1991 patnáct lidí a o rok později na uvnierzitě La Cantuta devět studentů. Fujimori, který stál v čele Peru v letech 1990-2000, později několika vojákům odpovědným za masakry udělil amnestii. Fujimori byl obviněn také z vraždy bývalého agenta tajných služeb Mariela Barreta, jehož rozčtvrcené tělo bylo nalezeno v březnu 1997. Cestu k obvinění Fujimoriho vytvořil kongres tím, že před několika dny zrušil imunitu bývalého prezidenta, který kvůli korupčnímu skandálu opustil loni zemi a nyní žije v Japonsku.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme