G. Bush obhajuje miliardy pro Pentagon

Americký prezident George Bush obhajuje zvýšení rozpočtových výdajů na obranu před biologickými zbraněmi. Bílý dům předložil Kongresu Spojených států návrh federálního rozpočtu, který obsahuje největší navýšení vojenských výdajů od dob studené války. Výdaje na obranu by měly být posíleny skoro o padesát miliard dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G.Bush | Foto: ČTK/EPA

George Bush promluví před americkou veřejností v Pittsburghu, kde vyzve Kongres, aby souhlasil s 11 miliardami dolarů na obranu před bioteroristickými útoky. Návrh počítá s vytvořením zásob antibiotik a očkovacích látek mimo jiné i pro případné útoky antraxem a neštovicemi. Přes dvě miliardy dolarů budou určeny na výzkum a vývoj protilátek. Výdaje na domácí obranu jsou součástí návrhu federálního rozpočtu, který Bílý dům zaslal do Kongresu Spojených států.

Návrh požaduje navýšení vojenského rozpočtu o 48 miliard dolarů, což je největší nárůst od vlády prezidenta Ronalda Reagana. Bílý dům argumentuje především válkou v Afghánistánu, která přijde Pentagon každý měsíc na téměř dvě miliardy dolarů.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme