G. Bush odletěl na návštěvu Británie

Americký prezident George Bush s manželkou Laurou odcestovali na návštěvu Velké Británie. Ve Spojených státech se před zahájením návštěvy Londýna nejvíce mluví o možných protestech, hrozbě terorismu a bezpečnostních opatřeních na kterých se podílejí také stovky amerických agentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush při projevu | Foto: Česká televize

Čtyřdenní státní návštěva Velké Británie není pro George Bushe první návštěvou Londýna. Před cestou vzpomínal na dřívější zážitky v tamních pubech i na návštěvu muzikálu. Bílý dům trval na intenzivních bezpečnostních opatřeních a zasadil se o zrušení některých obvyklých bodů programu státní návštěvy včetně jízdy v otevřeném kočáru s královnou Alžbětou II.

Na rozdíl od návštěv prezidentů Reagana a Clintona nepřednese Bush projev v britském parlamentu, kde by mohl narazit na některé kritiky války. Bushovo rozhodnutí jít do války bude v Británii bránit také jeho manželka Laura, podle které není možné žít ve světě, kde je teror.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme