G. Bush: Snížení daní oživí ekonomiku

V ekonomickém klubu v Chicagu představil americký prezident George Bush plán na oživení americké ekonomiky. Jeho cílem je zabezpečení hospodářského růstu, snižování nezaměstnanosti a vytváření investičních příležitostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. W. Bush | Foto: GeorgeWBush.com

Jak podotýká zpravodaj Českého rozhlasu ve Washingtonu Miroslav Konvalina, v době, kdy se Spojené Státy chystají na válku s Irákem chce Bílý dům americkým voličům ukázat, že země ani v této době si lidé nebudou muset utahovat opasky.

Americké ekonomice, která prochází nezvykle pozvolným oživením provázeným vysokou nezaměstnaností, nabízí Bushův růstový plán daňové škrty, které mají podpořit investice a vytvořit nová pracovní místa.

Demokraté, kteří přišli se skromnějším plánem tvrdí, že Bushovy návrhy straní bohatým, prezident to odmítá s tím naplní peněženky každého občana. Plán zajistí Spojeným Státům růst a ekonomickou budoucnost především snížením zdanění dividend z akcií a urychlením snižování daní z celkového osobního příjmu.

Škrty by měly vrátit do ekonomiky stovky miliard dolarů v nejbližších letech. Navrhovaná opatření, mají být jako zákon urychleně schválena v americkém Kongresu.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme