G. Robertson: Diskuse o přijetí do NATO pokračují

Generální tajemník NATO George Robertson ve Washingtonu zopakoval, že diskuse kolem dopracování seznamu zemí, které budou moci být přijaty do NATO pokračují. Šéf aliance odmítl spekulovat o jednotlivých kandidátech, kteří budou jmenováni v Praze

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Robertson

Robertson při vystoupení v prestižní Brookings Institution ve Washingtonu řekl, že nemá ani čísla ani jména zemí, ale že rozšíření má posílit vojenské kapacity aliance a s konečnou platností překonat nepřirozené dělení starého světa.

Jak dále zaznamenal washingtonský zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalna, generální tajemník NATO zdůraznil, že do transatlantické aliance nevedou zadní vrátka a že pozvání na pražském sumitu dostanou jen ty země o nichž jsem členové přesvědčení, že svou vojenskou efektivností a demokratickou důvěryhodností posílí organizaci.

Jmenoval Chorvatsko jako zemi, která odejde z Prahy zklamána. V narážce na to,jak by se aliance zachovala, kdyby se některé členské země vrátili v budoucnu k nedemokratické minulosti, řekl, že NATO bude muset najít různé cesty, jak se s tím vypořádat.

Podle George Robertsona nebude připravované rozšíření aliance posledním.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme