Gang v Mexiku zabil pět vojáků, policie podezírá El Chapovy syny

Při přepadu vojenské kolony na severozápadě Mexika přišlo o život pět vojáků. Policie z útoku podezírá syny vězněného šéfa mexického podsvětí Joaquína Guzmána. Šedesátičlenné komando přepadlo kolonu, která do nemocnice převážela osobu zadrženou kvůli drogám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodaje BBC vojáci jeli v pátek brzo ráno ve dvou automobilech jako eskorta sanitky Červeného kříže, v níž byl převážený vězeň. Na auta zaútočilo 60 ozbrojených mužů, vojáky zbili, stříleli na ně a osvobodili vězně. Toho policie identifikovala jako Julia Oscara Ortíze Vegu, alias El Kevina. Sanitku ozbrojenci ukradli a jedno vojenské auto spálili.

Gang byl vybaven puškami a granáty a zranil dalších deset lidí. Místem útoku byl pobřežní stát Sinaloa, který byl hlavním působištěm Guzmánova drogového gangu. Tento muž, přezdívaný kvůli svému vzrůstu El Chapo neboli Prcek, byl po útěku z věznice znovu zatčen v lednu. O jeho vydání usilují USA, kde je Guzmán obviněn z pašování a prodeje drog.

Mexický narkobaron mluvil po svém útěku s hercem Pennem. Rozhovor pomohl policii

Číst článek

Úřady se domnívají, že vedení jeho gangu převzali synové a jsou také zodpovědní za přepadením vojenské kolony.

Podle police se nyní odehrávají mezi mexickými drogovými kartely boje. O kontrolu nad produkcí drog usiluje Guzmánův bratr Aureliano Guzmán, známý také pod jménem El Guano, a proti němu stojí kartel vedený bratry Beltrán Leyvaovými.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme