Gangy z pařížského předměstí bojují o území. O víkendu se střetly dvakrát

Pět lidí bylo zraněno v neděli večer ve čtvrti Bobigny na předměstí Paříže. Podle policie jde o vyřizování účtů spojené s válkou gangů o území. Což zatím bylo ve francouzské metropoli neobvyklé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž s bazilikou Sacré-Coeur | Foto: Jan Rosenauer

Během víkendu se v Paříži střetli členové gangů hned dvakrát. V noci ze soboty na neděli byli dva lidé zraněni v pařížské čtvrti Belleville, v neděli večer pak pět v Bobigny.

Spolupracovník ČRo v Paříži Jan Šmíd připomíná, že francouzská metropole se cítila v určité opozici vůči Marseillei, kde k soupeření gangů dochází často.

Přehrát

00:00 / 00:00

Valků gangů v Paříži přiblížil v Dopoledním Radiožurnálu tamní spolupracovník ČRo Jan Šmíd

„Nedávno se kvůli válce gangů v Merseillei mluvilo dokonce o nasazení armády. A Paříž byla přesvědčena, že stojí tak trochu stranou těchto záležitostí.“

Členy gangů jsou většinou nezaměstnaní mladí lidé z okrajových čtvrtí Paříže. „V těchto oblastech je až 40procentní nezaměstnanost. Gangy obchodují s drogami a bojují mezi sebou o území,“ dodal Šmíd.

Poslední boje mezi gangy podle něj vyvolávají ve francouzské metropoli obavy, že se problém přenáší z předměstí do samotné vnitřní Paříže.

„Dosud se tyto problémy týkaly především předměstí. Ale jestliže se střílí ve čtvrti Belleville, která je nedaleko centra, kde je i řada obchodů či čínská čvrť, existuje i pro veřejnost jisté malé nebezpečí. Na druhé straně dosud se ale nestalo, že by byl obětí někdo z veřejnosti,“ dodal Šmíd.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme