Gates dává na světové zdravotnictví 50 miliónů dolarů

Miliardář Bill Gates hodlá věnovat padesát milionů dolarů na prevenci a boj proti AIDS. Gates se účastní Světového ekonomického fóra, které pokračuje v New Yorku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Microsoft

Nejbohatší muž světa, zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates oznámil dar své nadace před jednáním Světového ekonomického fóra o zlepšení financování zdravotní péče především v chudých státech světa. Semináře o světovém zdraví se kromě Gatese zúčastní i rocková hvězda zpěvák irské skupiny U2 Bono a americký ministr financí Paul O´Neil. Gates doprovodil svůj dar prohlášením, ve kterém vyzval k překlenutí propastných rozdílů ve zdravotní péči, což by podle něj vedlo ke zlepšení společenské a ekonomické stability světa.

Jednání Světového ekonomického fóra tradičně provázejí ptrotestní demonstrace. Ve střední části Manhattanu halasně, ale pokojně protestují tisíce lidí proti kapitalismu, globalizaci a různým aspektům americké zahraniční politiky. Fórum zasedá v hotelu Waldorf Astoria a zabývá se tradičním tématem - jak odstranit chudobu ve světě a zajistit bezpečnost. Aktivistům je trnem v oku globalizace, kterou považují za nástroj rozpínání bohatých zemí na úkor rozvojového světa. Pro ten žádají větší finanční pomoc a velkorysejší obchodní zacházení.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme