Britská policie zatkla muže a ženu v souvislosti s drony nad Gatwickem, letiště obnovuje běžný provoz

Britská policie zatkla dvě osoby v souvislosti s vyšetřováním letů nepovolených dronů, které v minulých dnech zastavily provoz na londýnském letišti Gatwick. Informovalo o tom vedení policie v hrabství Sussex na svém twitterovém účtu. Správa letiště v sobotu oznámila, že se snaží obnovit režim normálního provozu.

Tento článek je více než rok starý.

Londýn (Aktualizováno: 16:57 22. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ozbrojená policie uzavřela ve městě Sunbury ulici Cavendish Road kvůli probíhajícímu zásahu v souvislosti s explozí v londýnském metru.

Britská policie (ilustrační foto) | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Policie postupně upřesnila, že v pátek pozdě večer zatkla 47letého muže a 54letou ženu. Podle zpravodajské stanice BBC potvrdila, že je vyslýchá v souvislosti s podezřením, že způsobili problémy letiště Gatwick. Obě osoby pocházejí z města Crawley nedaleko tohoto letiště.

„Vyzýváme veřejnost, cestující a obyvatele v okolí Gatwicku, aby byli ostražití a okamžitě nás kontaktovali v případě, že se domnívají, že mají informace, jež by pomohly pachatele dostat před soud,“ uvedla policie ve svém prohlášení. „Naše vyšetřování dál pokračuje,“ sdělil vyšetřovatel James Collis.

Letiště uvedlo, že se provoz vrací k normálu. Vyzvalo ale cestující, aby nadále kontrolovali časy odletů a příletů. „Cestující by měli stále počítat se zpožděním či zrušením letů, přestože se letištní provoz po třech dnech problémů postupně obnovuje,“ uvedlo letiště.

Kvůli opakovaným problémům s drony se na druhém nejrušnějším letišti v Británii vůbec nelétalo od středečního večera do pátečního rána, což narušilo plány více než 100 000 pasažérů. Provoz se zastavil celkem na více než 36 hodin, zrušeno bylo 760 letů. Provoz na Gatwicku se pak kvůli dalšímu výskytu dronu na krátko znovu zastavil i v pátek večer.

Britská média informovala, že ve snaze zabránit dalším problémům byla na letišti nasazena vojenská technika, která zřejmě dokáže dron vystopovat a také narušovat komunikaci s osobou, která jej ovládá. Úřadům se nicméně stále nepodařilo problémové drony zneškodnit. Není ani jasné, zda se už podařilo dopadnout jejich pilota či piloty, policie totiž neuvedla, z čeho podezírá dvě zatčené osoby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme