Gbagbovy síly ostřelovaly francouzskou ambasádu v Pobřeží slonoviny

Francouzský zastupitelský úřad v Abidžanu ostřelovaly jednotky sporného prezidenta Laurenta Gbagby. Při útoku nebyl nikdo zraněn. Gbagbovy lidé získaly podle některých zpráv kontrolu nad důležitými částmi města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Síly věrné Alasanu Outtararovi zatlačují v Pobřeží slonoviny vojáky dosavadní hlavy státu Laurenta Gbagby | Zdroj: Reuters

Už podruhé během osmačtyřiceti hodiny dopadaly na francouzskou ambasádu těžké dělostřelecké granáty, ze strany Gbagbových stoupenců může jít o odvetu za ostřelování pozic bývalého prezidenta francouzskými jednotkami, jejichž úkolem je zbavit Abidžan těžkých zbraní.

Francouzské sbory se však v posledních dnech výrazně neúčastnily žádných bojových operací i proto, že některé země kritizovaly jejich neutralitu. Francouzští diplomaté zatím rezignovali na to, že by mohli dosáhnout odchodu Laurenta Gbagby poté, co veškerá jednání o jeho kapitulaci ztroskotala.

Šéf francouzské diplomaci Alain Juppe pak opakovaně vyzval světově uznávaného prezidenta L´Assaneho Outtaru, aby pokračoval ve vytváření nezbytných vládních struktur pro řízení země.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme