Na policisty útočil nožem, na výzvy nereagoval. Hlídka v německém Gelsenkirchen zastřelila 37letého muže

Německá policie zastřelila v neděli večer ozbrojeného muže, který ohrožoval policisty ve městě Gelsenkirchen na západě Německa. Úřady vyšetřují, zda útok nemá teroristické pozadí. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Gelsenkirchen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž neuposlechl opakované výzvy a dále strážce pořádku ohrožoval, proto na něj jeden z policistů vystřelil. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters, Reuters

Sedmatřicetiletý muž v neděli večer zaútočil na strážce pořádku před policejní stanicí v Gelsenkirchenu. Nejprve udeřil do jejich auta a poté policisty ohrožoval. V jedné ruce měl „jistý předmět“, jímž udeřil do stojícího policejního vozu, a ve druhé ruce držel nůž.

Muž neuposlechl opakované výzvy a dále strážce pořádku ohrožoval, proto na něj jeden z policistů vystřelil a útočníka smrtelně zranil, uvedla DPA.

Podle agentury AFP byl útočník tureckého původu a žil v Gelsenkirchenu. Podle nepotvrzených informací AFP volal muž při útoku Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký), což často volají islamističtí radikálové při podobných atentátech.

Útok v Gelsenkirchenu se stal ve stejný den, kdy francouzská policie ve městě Méty postřelila muže, který s nožem v ruce a s pokřikem Alláhu akbar útočil na skupinu policistů. Kromě útočníka nebyl nikdo zraněn. V pátek se podobný útok stal na předměstí Paříže, kde mladík rovněž za pokřiku Alláhu akbar zabil nožem člověka a další dvě osoby zranil. Útočníka, který byl do května v péči psychiatrického zařízení, policie zastřelila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme