Generální tajemník NATO kritizoval stavbu plotu mezi Jižní Osetií a Gruzií

Generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen označil za porušení mezinárodních norem stavbu plotu mezi Jižní Osetií a Gruzií. Většina zemí s výjimkou Ruska i po krátkém konfliktu v roce 2008 považuje Jižní Osetii za součást Gruzie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen

Generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen | Foto: Virginia Mayo | Zdroj: ČTK

Moskvě se kritika ze strany Severoatlantické aliance nelíbí. Stálý představitel Ruska při NATO Alexandr Gruško agentuře Interfax řekl, že generální tajemník aliance Rasmussen mluví pod vlivem propagandy jistých gruzínských sil.

Rusko naopak oficiálně usiluje o obnovení diplomatických vztahů s touto zakavkazskou republikou. Všechno ale závisí na těch, kteří je přerušili, uvedl náměstek ministra zahraničí Grigorij Karasin. Bez obnovení diplomatických vztahů je podle něj zbytečné mluvit o zavedení bezvízového styku.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme