Generální tajemník německé CDU odstoupil

Německo se vyrovnává se skandálem jednoho z čelních politiků. Generální tajemník nejsilnější opoziční strany CDU dnes podal demisi. Laurenz Meyer tak ustoupil pokračující masivní kritice tisku i veřejnosti za neoprávněné dvojí příjmy. Ty Meyer získával od energetického koncernu RWE v době, kdy už byl ministrem zemské vlády v Severním Porýní Vestfálsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helmut Kohl | Foto: Euroskop

Meyer došel k závěru, že škodí své straně více, než CDU potřebuje. "A proto, jsem dnes ráno oznámil Dr. Merkelové svoji rezignaci." Předsedkyně strany přitom za svým generálním tajemníkem stála do poslední chvíle a dala v sázku svou politickou budoucnost. Proti Meyerovi se postavila totiž jeho vlastní zemská stranická organizace v obavách, že aféra poškodí volební vyhlídky konzervativní pravice. Meyerovi nepomohlo ani to, že více než 60 tisíc euro chtěl věnovat na dobročinnost. Preference CDU v poslední době už tak klesly pod dvouletý průměr kvůli neschopnosti jasně definovat svůj program a odporu k členství Turecka v EU.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme