Generálova slova o zábavnosti zabíjení terčem kritiky

"Je zábavné zabíjet ty lidi," řekl na adresu iráckých povstalců jeden z nejrespektovanějších generálů námořní pěchoty James Mattis. Původní reakce z Pentagonu byly rozpolcené, někteří představitelé na názorech velitele neviděli nic divného, jiní se domnívají, že mohl volit jiná slova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

střelba | Foto: Armáda ČR

Výrok o zábavnosti zabíjení lidé padl v průběhu panelové diskuse v kalifornském San Diegu, které se zúčastnilo 200 amerických vojáků. Generál James Mattis reagoval na povstalecké skupiny působící v Iráku.

Dále řekl, že je velká zábava proti ozbrojencům bojovat. "Je to borovská psina," dodal americký velitel a přidal, že je velmi zábavné zabíjet také Afghánce, kteří ještě před pěti lety bili své ženy a nutili je se zahalovat.

Mnozí představitelé Pentagonu se výrokům smáli, starší velitelé uvedli, že vyjádření vysoce postaveného generála americké námořní pěchoty bylo nepatřičné.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme