Georg Bush potvrdil rozšíření NATO

K rozšíření Severoatlantické aliance dojde na summitu NATO příští rok v Praze. V projevu předneseném v knihovně Varšavské university to slíbil americký prezident George Bush. Varšava byla předposlední zastávkou na jeho cestě po Evropě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bushův projev vyslechl i Varšavský zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák. Jak informuje, Bush potvrdil, že příští rok v Praze budou účastníci summitu NATO připraveni k historickému rozhodnutí o dalším rozšíření aliance. Rusko se podle amerického prezidenta tohoto kroku obávat nemusí, protože je součástí Evropy. Ve stejném duchu chce Bush hovořit se svým ruským kolegou Putinem při své nadcházející zastávce v Rusku.

Americký prezident nespecifikoval o jaké země se má Severoatlantická aliance rozšířit, ale podle jeho slov už otázkou není, zda k rozšíření dojde, ale pouze, kdy se tak stane.

Také včerejší návštěvu amerického prezidenta George Bushe v Polsku provázely nepokoje. Odpoledne se před budovou varšavské univerzity, kde Bush večer přednášel projev, střetly dvě skupiny polských demonstrantů. Krátce po vzniku šarvátky policie obě skupiny rozdělila a několik osob zadržela.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme