George Bush je stále na vrcholu popularity Američanů

Američtí republikáni, kteří ovládají Bílý Dům i Kongres, mají podporu většiny Američanů a republikánský prezident George Bush se těší stále velké popularitě. V té které nemá konkurenta i přesto, že nejznámější demokrat, Al Gore už zahájil svou předvolební prezidentskou kampaň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. W. Bush | Foto: GeorgeWBush.com

Podle našeho severoamerického zpravodaje Miroslava Konvaliny si Američané myslí, že demokratické strana nemá v současné době životaschopné plány pro budoucnost.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Konvalina: Popularita republikánů

Po podepsání zákona o zřízení ministerstva pro vnitřní bezpečnost stvrdil americký prezident také zákon, který poskytuje pojišťovnám záruky v případě řešení následků teroristických útoků. Republikáni rychle dokončují záměry, v jejichž naplnění demokraté republikánům dlouhé měsíce bránily.

Popularita prezidenta Bushe podle New York Times zůstává na 65 procentech a jeho nejviditelnějšího demokratického protivníka, bývalého viceprezidenta Alla Gora nevidí jako alternativu k Bushovi dva ze tří Američanů.

Podle Washington Post začnou nyní republikáni plnit sliby konzervativním voličům, což znamená omezovat potraty, podporovat programy pro sexuální abstinenci a dají větší prostor vlivu tradičních náboženských skupin. Většina Američanů je spokojena s vládou, kterou mají. A když už jim něco vadí, tak to je například ekologická politika americké administrativy.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme