George Bush oficiálně nominován

Republikánská strana na sjezdu v New Yorku oficiálně nominovala George Bushe na post prezidenta do voleb, které se budou konat ve Spojených státech už za dva měsíce. Podle dlouhodobých průzkumů veřejného mínění je předvolební souboj Bush-Kerry velmi vyrovnaný, i když v posledních týdnech se Georgi Bushovi přece jen podařilo získat nepatrný náskok. Aby se ještě zvýšil, o to se na sjezdu zasadila v noci na dnešek i manželka hlavy státu Laura Bushová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush a Rudolph Giuliani | Zdroj: ČTK

George Bush byl nominován ve chvíli, kdy získal 1 255 hlasů delegátů z jednotlivých amerických států. Jeho vůdcovské schopnosti vyzdvihla Laura Bushová. Američanům slíbila, že se na jejího muže mohou spolehnout, zejména v době krize. První dáma Spojených států mluvila o prvních krocích v Iráku a v Afghánistánu ke svobodě a přitom citovala Václava Havla, který prý řekl, že demokracie je těžká a vyžaduje účast každého. Bushovo vůdcovství ocenil také kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger. Opačný názor vyslovily tisíce lidí v ulicích. Policie jich musela více než 900 zatknout.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme