George Bush první den v úřadu

První den v úřadě prezidenta Spojených států dnes stráví republikán George Bush. Jeho inauguraci provázely ve Washingtonu protesty tisícovek nespokojených Američanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisíce demonstrujících Američanů častovali Geroge Bushe během slavnostního příjezdu k Bílému domu pískáním a skandováním protestních hesel. Policie nasadila do akce 7 tisíc příslušníků. Vůbec poprvé v historii se podíleli na bezpečnosti prezidentské inaugurace agenti tajné služby. Protesty proběhly až na několik zatčení bez násilných střetů. George Bush se po inauguraci přestěhoval se svou rodinou do Bílého domu. Dnes tak zahajuje svůj první pracovní den. Bush ve svém inauguračním projevu slíbil, že se vynasnaží vybudovat Ameriku, kde bude spravedlnost a příležitosti pro všechny. Bush zároveň zdůraznil, že Amerika posílí svou obranu tak, aby ji nic nemohlo ohrozit. Nový prezident uvedl, že Spojené státy se budou i nadále angažovat za hranicemi. Dnes už bývalý prezident Bill Clinton odcestoval se svou ženou senátorkou do nového domova v Chapaqua ve státě New York.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme