George Bush sestavuje novou americkou vládu

Nastupující americký prezident George Bush dnes jmenoval další členy své vlády. Po obsazení klíčových pozic v předcházejících dnech se zaměřil na resorty v oblasti vnitřní politiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad ministra zdravotnictví a sociální péče bude zastávat dosavadní guvernér státu Wisconsin Tommy Thompson, resortem školství byl pověřen někdejší školský inspektor Rod Paige, zatímco v čele ministerstva vnitra stane bývalá generální prokurátorka státu Colorado Gale Nortonová. Řízení resortu záležitostí veteránů převezme bývalý náměstek tohoto ministerstva Anthony Principi. Sám Bush se oficiálně ujme úřadu jako 43. prezident Spojených států 20. ledna.

Bush dosud jmenoval 12 členů nového kabinetu, který by měl mít podle dostupných informací celkem 15 ministrů. Agentura Reuters v této souvislosti poznamenává, že nový prezident zatím plní své slovo, pokud jde o různorodost jeho administrativy, protože Paige je další ministr černé pleti.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme