George Bushe staršího převezli do nemocnice, má nízký tlak a je unavený

Bývalého prezidenta George Bushe staršího převezli do nemocnice v Maine. Na twitteru to uvedl rodinný mluvčí Jim McGrath. Třiadevadesátiletý exprezident trpí nízkým tlakem a únavou. Bush zůstane v nemocnici několik dní na pozorování.

Biddeford (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někdejší americký prezident George H. W. Bush na archivním snímku. | Zdroj: Reuters

Poprvé bývalého státníka hospitalizovali už v dubnu, jen den po pohřbu jeho manželky Barbary. Tehdy se Bush léčil s nespecifikovanou infekcí, která se mu dostala do krve.

Do nemocnice musel i loni, a to se zápalem plic, když musel být ošetřován na jednotce intenzivní péče. Dokázal se však zotavit.

Nejstarší dosud žijící americký exprezident se v posledních letech pohybuje na kolečkovém křesle. V roce 2015 si po pádu v rodinné rezidenci ve státě Maine poranil krk. O rok dříve byl dvakrát hospitalizován, jednou na několik týdnů se zápalem plic a podruhé kvůli dýchacím potížím.

George Herbert Walker Bush vykonával úřad v letech 1989 až 1993.

Barbora Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme