George Bushe staršího převezli do nemocnice, má nízký tlak a je unavený

Bývalého prezidenta George Bushe staršího převezli do nemocnice v Maine. Na twitteru to uvedl rodinný mluvčí Jim McGrath. Třiadevadesátiletý exprezident trpí nízkým tlakem a únavou. Bush zůstane v nemocnici několik dní na pozorování.

Biddeford (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někdejší americký prezident George H. W. Bush na archivním snímku. | Zdroj: Reuters

Poprvé bývalého státníka hospitalizovali už v dubnu, jen den po pohřbu jeho manželky Barbary. Tehdy se Bush léčil s nespecifikovanou infekcí, která se mu dostala do krve.

Do nemocnice musel i loni, a to se zápalem plic, když musel být ošetřován na jednotce intenzivní péče. Dokázal se však zotavit.

Nejstarší dosud žijící americký exprezident se v posledních letech pohybuje na kolečkovém křesle. V roce 2015 si po pádu v rodinné rezidenci ve státě Maine poranil krk. O rok dříve byl dvakrát hospitalizován, jednou na několik týdnů se zápalem plic a podruhé kvůli dýchacím potížím.

George Herbert Walker Bush vykonával úřad v letech 1989 až 1993.

Barbora Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme