George Bush vystoupí s projevem na Wall Street

Volný trh je nejlepší cestou k celosvětové prosperitě. To bude hlavní poselství dnešního projevu amerického prezidenta George Bushe. Odcházející šéf Bílého domu dnes vystoupí na místě symbolickém pro světový kapitalismus - na newyorské Wall Street.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush

George Bush | Zdroj: ČTK

Zapomeňte na protekcionismus, napsal si do své dnešní řeči prezident George Bush. Podle něj musí jít otevřenost trhů ruku v ruce s reformami globálních finančních institucí, jako jsou Světová banka nebo Mezinárodní měnový fond. Současná finanční krize totiž není výsledkem selhání kapitalismu, ale právě institucí, které ho regulují.

Přes chválu volného trhu to byla právě Bushova vláda, kterou nedávno ekonomická krize donutila k masivním státním intervencím, včetně záchranného balíku pro americké hospodářství ve výši 700 miliard dolarů.

Už zítra začnou na summitu ve Washingtonu o řešení krize jednat lídři 20 klíčových světových ekonomik včetně Evropské unie.

Marika Táborská, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme