Od Floydovy smrti v USA pozatýkali při protestech 4100 lidí. Zadržet měli i dceru starosty New Yorku

Při nepokojích, jež se od minulého týdne konají v amerických městech kvůli smrti Afroameričana George Floyda, policie zadržela 4100 lidí včetně dcery newyorského starosty. Informovala o tom agentura AP.

Washington/Minneapolis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z protestujících zadržený 30. května na demonstraci ve Washingtonu proti okolnostem smrti George Floyda | Foto: Eric Thayer | Zdroj: Reuters

Účastníci protestů nedodržují zákaz nočního vycházení, jenž byl vyhlášen ve 40 městech. V 15 státech a metropoli Washingtonu byla k zásahu povolána národní garda.

V USA pokračují protesty proti policejní brutalitě. Na většině míst už ale byly v neděli poklidné

Číst článek

Floyd zemřel minulé pondělí v Minneapolisu po zásahu bělošského policisty, který mu klečel několik minut na krku. Policista byl už propuštěn ze služby a obviněn.

Jeho čin vyvolal rozsáhlé protesty, kvůli nimž skončilo za týden ve věznicích 4100 lidí. Policie zatýkala hlavně kvůli rabování, blokování dálnic a porušení zákazu vycházení.

Protesty vypukly ve městech od východního pobřeží po západní a zatčení jsou v New Yorku i Filadelfii, v Chicagu i Dallasu a také v Los Angeles na západě.

Mezi 790 lidmi zadrženými v New Yorku je podle zdroje AP i starostova pětadvacetiletá dcera Chiara de Blasiová, která je Afroameričanka.

Na Manhattanu odmítla odejít z místa protestu, které policie nařídila kvůli výtržnictví vyklidit. De Blasiová dostala předvolání k soudnímu stání a z vazby mohla odejít. Incident se stal v neděli a starosta Bill de Blasio se o dceřině zadržení při nedělním prohlášení pro tisk nezmínil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme