Gerhard Schröder bude poradcem nakladatelství Ringier

Dosud pečlivě utajované další aktivity německé exkancléře jsou už známy. Gerhard Schröder se stane poradce švýcarského mediálního domu Ringier. Oznámil to sám vydavatel Michael Ringier.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder nastoupí do nového pracovního poměru 1. ledna 2006. Působit bude jako osobní poradce pro otázky mezinárodní politiky. Ve zbývajícím čase ovšem k dispozici celému vydavatelství.

O výši platu Ringier pouze řekl, že bude odpovídat postavení bývalého vysoké politika. Schröder tento týden složil svůj poslanecký mandát a zřekl se tak příjmu přes 7 000 eur tedy asi 210 000 korun.

Vydavatelství Ringier se kromě domovského Švýcarska soustřeďuje na země střední a jihovýchodní Evropy a na Asii. V Česku vydává bulvární Blesk, na Slovensku rodinný časopis Život.

Úmysl skončit ve Spolkovém sněmu Schröder překvapivě oznámil v pondělí. Poslední poslaneckou aktivitou se tím pro něj stala úterní volba jeho kancléřské nástupkyně Angely Merkelové, jíž jako poslanec odevzdal svůj hlas - jeden ze 397 hlasů poslanců SPD a CDU/CSU, které utvořily velkou koalici. Hannover, kde je Schröder doma a kde žije jeho choť Doris s dětmi, už oznámil, že bývalému kancléři a někdejšímu dolnosaskému zemskému premiérovi udělí čestné občanství.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme