Palubní personál Germanwings vstoupil do plánované třídenní stávky. Zrušeno bylo 180 letů

Palubní personál německé letecké společnosti Germanwings v noci na pondělí zahájil plánovanou třídenní stávku. Agentuře DPA to potvrdil mluvčí odborového svazu UFO Nicoley Baublies. V důsledku stávky se neuskuteční zhruba 180 letů. Spojení s Prahou by se stávka dotknout neměla.

Frankfurt Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Germanwings, která je nízkonákladovou divizí aerolinek Lufthansa | Zdroj: Reuters

Zrušeny jsou zejména vnitrostátní spoje, ale neodletí i některé spoje do Rakouska a Švýcarska. Za stávkou stojí spor odborů a zaměstnavatele ohledně částečných pracovních úvazků.

Dostat se na svátky domů může být pro Francouze náročný úkol. Stávka pokračuje už 19. dnem

Číst článek

Odborový svaz UFO svolal akci, poté co selhala dlouhá jednání s Lufthansou. Zároveň dodal, že začátkem nového roku oznámí další kroky. 

Spor mezi Lufthansou a jejími zaměstnanci trvá několik měsíců. Strany se sice v prosinci dohodli na platech, ale jednání selhala kvůli dohodě o pracovních podmínkách palubního personálu, uvedla agentura Bloomberg. Předchozí stávky v listopadu vedly ke zrušení až 1300 leteckých spojů.

Germanwings je nízkonákladovou divizí největších německých aerolinek Lufthansa. Lety provozuje pro společnost Eurowings, která je rovněž součástí Lufthansy, a vlastní 30 letadel z celkových 140 v letecké flotile.

Společnost Germanwings oznámila, že se bude snažit minimalizovat důsledky stávek. „Tato stávka je pro nás bezdůvodná a nepochopitelná. Děláme vše pro to, abychom našim pasažérům zajistili normální letecký řád mezi Vánocemi a Novým rokem,“ uvedl dopravce.   

jak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme