Policie v Ghaně osvobodila dvě unesené Kanaďanky. Počet podobných případů v zemi roste

Ghanská policie ve středu osvobodila dvě Kanaďanky unesené minulý týden v Kumasi, druhém největším městě v zemi ležícím asi 250 kilometrů na sever metropole Akkry. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na vyjádření vlády. Ghana je vnímána jako jedna z nejbezpečnější zemí na západě Afriky. Pro místní ekonomiku jsou zásadní příjmy z turismu, které však mohou být podle některých expertů rostoucím počtem únosů v poslední době ohroženy.

Akkra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezpečnostní složky podnikly zásah dnes za úsvitu, uvedl ministr informací. (ilustrační foto) | Foto: Francis Kokoroko | Zdroj: Reuters

„Bezpečnostní složky podnikly zásah dnes za úsvitu a zachránily dvě Kanaďanky, jež byly uneseny v regionu Ashanti,“ řekl ve středu ghanský ministr informací. „Občané i turisté si mohou být znovu jistí, že Ghana zůstává bezpečnou zemí,“ dodal. Žádné upřesňující informace však neposkytl.

‚Bílá nosí smrt.‘ Albíni jsou v africké Ghaně terčem násilí, poslechněte si příběhy některých z nich

Číst článek

Obě ženy pracovaly jako dobrovolnice pro charitativní organizaci Youth Challenge International. Byly uneseny, zřejmě kvůli výkupnému, ve chvíli, kdy vystupovaly z taxi před hotelem, kde bydlely. Ve voze s nimi byla i třetí žena, která však v momentě únosu ještě z auta nestihla vystoupit, a tak zločincům unikla.

Ghaně se únosy kvůli výkupnému, jež jsou velice časté zejména v sousední Nigérii, v minulosti většinou vyhýbaly, na konci loňského roku se však jejich počet zvýšil, napsala agentura Reuters.

Ghanský boj proti hluku: úřady žádají mešity, aby ke svolávání k modlitbě používaly WhatsApp

Číst článek

Přímo v Kumasi byl před necelým měsícem unesen indický občan, ghanská policie ho ale rovněž záhy osvobodila.

Zvyšující se počet podobných zločinů znepokojuje místní podnikatele, kteří se obávají toho, že by kriminalita mohla odradit turisty, zejména ty severoamerické, kteří Ghanu hojně navštěvují. Podle jednoho z analytiků z Mezinárodní krizové skupiny (ICG) by mohly únosy poškodit těžce získanou reputaci Ghany jako bezpečné země.

V úterý ghanská policie zatkla šéfa nejvýznamnější opoziční strany Národní demokratický kongres (NDC) kvůli podezření z účasti na několika nedávných únosech. Podle vyjádření NDC je však zatčení jen pokusem prezidenta Nany Akufo-Adda umlčet veškerou legitimní politickou opozici.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme