Po Epsteinově smrti se hlavní podezřelou v kauze zneužívání dívek stala Ghislaine Maxwellová

Po smrti amerického finančníka Jeffreyho Epsteina se hlavní osobou podezřelou z odpovědnosti za zneužívání desítek dívek stala Ghislaine Maxwellová, pařížská rodačka s oxfordským diplomem a s kontakty na celebrity a miliardáře. Napsal to v neděli list The Washington Post. Maxwellová je dcerou někdejšího britského politika a mediálního podnikatele Roberta Maxwella, který pocházel z židovské rodiny s československými kořeny.

New York (Aktualizováno: 14:03 12. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ghislaine Maxwellová | Zdroj: Profimedia

Washingtonský list popsal Maxwellovou jako patronku, přítelkyní a dohazovačkou Epsteina. Dvojice podle policejních vyšetřovatelů vybudovala síť obchodu s děvčaty, která mimo jiné dodávala Epsteinovi tři nezletilé dívky denně.

Finančník Epstein, obviněný ze sexuálního zneužívání, se podle médií ve vězení oběsil

Číst článek

„Potřeboval tři orgasmy denně. Bylo to živočišné, jako přijímání potravy,“ řekla podle The Washington Post jedna z jeho obětí.

Sedmapadesátiletá žena zatím z ničeho obviněna nebyla, žije mimo USA a policie se zatím marně snaží ji kontaktovat. Její pětipatrový dům na Manhattanu byl v roce 2016 prodán za 15 milionů dolarů (téměř 350 milionů korun) firmou, která má stejnou adresu jako Epsteinova newyorská kancelář.

Ghislaine Maxwellová

  • Narodila se v roce 1961.
  • Maxwellová udržovala prestižní společenské styky. V 90. letech se přátelila s Johnem Kennedym juniorem, synem bývalého amerického prezidenta, v roce 2010 byla hostem na svatbě Chelsea Clintonové, dcery exprezidenta Billa Clintona.
  • Byla ve správní radě dobročinných nadací, založila nevládní organizaci na záchranu světového oceánu.
  • Otcem Maxwellové byl britský poslanec a vydavatel Robert Maxwell. Po válce ve Spojeném království zůstal a vybudoval rozsáhlé mediální impérium. Vydavatel v roce 1991 záhadně zemřel na své jachtě. Oficiálně šlo o nehodu, ale britský tisk spekuloval o sebevraždě kvůli dluhům a zpronevěrám. 

Podle jejích advokátů Maxwellová žije v Londýně, stálou adresu tam ale nemá. V USA se prý z obavy před zatčením hned tak neobjeví.

Jméno Maxwellové se ve vyšetřování Epsteinovy kauzy objevovalo od počátku. Postižené dívky opakovaně vypovídaly, že byla koordinátorkou finančníkova sexuálního byznysu a bezprostředně třikrát denně organizovala i Epsteinovy „masáže“. Vyslechnout se ji ale nikdy nepodařilo.

Maxwellová figurovala v případu pomluvy z roku 2015, který vyvolala jedna z Epsteinových údajných obětí Virginia Giuffreová. Tehdy sedmnáctiletou dívku Maxwellová „zverbovala“ v roce 2000 v letovisku Donalda Trumpa Mar-a-Lago na Floridě.

Přinutila ji údajně k sexu s britským princem Andrewem, bývalý guvernérem Nového Mexika Billem Richardsonem nebo někdejším vůdcem demokratů v Senátu Georgem Mitchellem.

Všichni tito muži tvrzení Giuffreové popřeli. Případ skončil mimosoudním vyrovnáním v roce 2017.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme