Gibraltar naočkoval dospělou část obyvatel a ruší opatření proti koronaviru

Na Gibraltaru aktuálně nezaznamenávají žádné nové oběti covidu-19 ani infikované koronavirem. Britského zámořské území na jihu Pyrenejského poloostrova proto od neděle ruší omezení, včetně povinnosti nosit na veřejnosti roušku, uzavření podniků nebo zákazu nočního vycházení.

Gibraltar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé Gibraltaru mohou od neděle chodit na ulici bez ochrany dýchacích cest, uvolnila se i další opatření | Foto: Jon Nazca | Zdroj: Reuters

Dospělí obyvatelé Gibraltaru jsou naočkovaní, 70 procent z nich už i druhou dávkou vakcíny proti koronaviru.

Od neděle se proto obyvatelé 35tisícové země mohou volně procházet na ulici bez roušek, zrušen je i zákaz nočního vycházení. Bary a restaurace mohou být otevřené až do druhé hodiny v noci.

Gibraltar nechal naočkovat také Španěly, kteří na území denně docházejí kvůli práci – nejprve ty, kteří působí ve zdravotnickém a ošetřovatelském sektoru, aktuálně očkují i ostatní pendlery.

Podle agentury Reuters nejsou v tamních nemocnicích žádní vážně hospitalizovaní, aktivní případy covidu-19 se už nevyskytují ani v domovech pro seniory.

V uplynulém roce byl přitom Gibraltar koronavirem silně zasažen a jednu dobu dokonce vedl statistiky v největším počtu obětí v přepočtu na počet obyvatel.

Ľubica Zlochová, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme