Giuliani a Edwards odstupují z nominačního souboje

Neúspěšní kandidáti stranických primárek na Floridě odstupují z předvolebního boje ve Spojených státech. Republikán Rudolph Giuliani a demokrat John Edwards dnes oznámí, že končí kampaň před prezidentskými volbami a že se takzvaného superúterý příští týden už nezúčastní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolph Giuliani | Zdroj: ČTK

Rudy Giuliani, který vsadil vše na Floridu, a nezvítězil, dává svou podporu republikánskému senátorovi Johnu McCainovi a podporuje předvolební boj oproštěný od osobních útoků a cynismu. Mittu Romneymu vytýká, že příliš často mění názory, jak se to hodí. Bývalý starosta New Yorku získal na Floridě jen 18 procent hlasů registrovaných republikánů.

Věčně třetí mezi demokraty John Edwards, který se svým populistickým programem získal druhé místo jen na začátku ledna v Iowě, nemá už dál dost sil a prostředků, aby mohl udržet tempo s Hillary Clintonovou a Barackem Obamou. Svou kampaň Edwards založil na slibech chudším Američanům a na kritice prolínání politiky s velkým byznysem a liberalizace zahraničního obchodu.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme