Britská mořeplavkyně čeká v chladných vodách Tichého oceánu na pomoc z Chile. Loď jí poškodily vlny

Dva tisíce kilometrů od pobřeží jihoamerického Chile čeká na záchranu britská mořeplavkyně. Susie Goodallová se účastnila non-stop závodu jednotlivců kolem světa Golden globe race. Při silné bouři ale přišla o stěžeň a do lodi teče voda. Na místo míří nákladní loď, která by měla dorazit během čtvrtka. Vyzvednutí mořeplavkyně v rozbouřených vodách ale může být komplikované.

Santiago de Chile (Aktualizováno: 23:20 6. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tým Susie Goodallové informuje o průběhu plavby na instagramu a twitteru. | Zdroj: repro instagram

Ještě před třemi dny Susie Goodalová při pravidelném kontaktu přes satelitní telefon hlásila dobré počasí a dostala informace o blížící se tlakové níži. Ta nakonec přinesla vítr o rychlosti přesahující 110 kilometrů za hodinu a obří vlny, které loď na chvíli převrátily.

Goodallová na svém twitteru prakticky v reálném čase informovala o zlomeném stěžni, naprostém zdemolování interiéru lodi i o tom, jak je potlučená.

Golden Globe Race je připomínkou stejnojmenného závodu, který se jel před 50 lety. Kromě satelitního telefonu nesmějí účastníci mít žádné moderní vybavení ani satelitní navigaci.

Také lodě musejí být podobné těm, které se účastnily závodu v roce 1968. Tehdy z devíti účastníků dorazil do cíle po 312 dnech o samotě na moři jediný. Letos z 18 závodníků zatím pokračuje 6.

onh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme