Gondoliéři v Benátkách vstoupili do stávky

Italové a návštěvníci Apeninského poloostrova se vyrovnávají s vlnou stávek v dopravě. Jednou ochromí protest letiště, jindy železnici, nebo se kvůli smogu uzavřou velkoměsta automobilům. A nyní stávkují také benátští gondoliéři.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

benátská gondola

benátská gondola | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Benátští gondoliéři složili vesla a hodlají stávkovat tak dlouho, dokud starosta města Paolo Costa nezruší nařízení, které jim zakazuje vyplouvat na hlavní benátský kanál Grande od jedné hodiny v noci do půl jedenácté dopoledne.

Z ekonomického hlediska tento zákaz poškozuje minimálně, jde ale o princip. Nové nařízení starosty by totiž mělo řešit problém vln, které zvedají moderní motorové čluny a které jsou pohromou pro gondoliéry i stavby města na laguně. Výsledkem je však to, že jsou penalizovány právě tiché gondoly.

V pátek ochromila italskou železniční dopravu 24hodinová stávka zaměstnanců drah na protest proti pracovním podmínkám ohrožujícím bezpečnost. Způsobila výpadek u 60 procent vlakových spojů a zasáhla i mezinárodní linky. Den před tím stávkoval také za zlepšení pracovních podmínek palubní a pozemní personál italské letecké společnosti Alitalia. Firma musela zrušit 141 letů.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme