Gondoliéři v Benátkách vstoupili do stávky

Italové a návštěvníci Apeninského poloostrova se vyrovnávají s vlnou stávek v dopravě. Jednou ochromí protest letiště, jindy železnici, nebo se kvůli smogu uzavřou velkoměsta automobilům. A nyní stávkují také benátští gondoliéři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

benátská gondola | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Benátští gondoliéři složili vesla a hodlají stávkovat tak dlouho, dokud starosta města Paolo Costa nezruší nařízení, které jim zakazuje vyplouvat na hlavní benátský kanál Grande od jedné hodiny v noci do půl jedenácté dopoledne.

Z ekonomického hlediska tento zákaz poškozuje minimálně, jde ale o princip. Nové nařízení starosty by totiž mělo řešit problém vln, které zvedají moderní motorové čluny a které jsou pohromou pro gondoliéry i stavby města na laguně. Výsledkem je však to, že jsou penalizovány právě tiché gondoly.

V pátek ochromila italskou železniční dopravu 24hodinová stávka zaměstnanců drah na protest proti pracovním podmínkám ohrožujícím bezpečnost. Způsobila výpadek u 60 procent vlakových spojů a zasáhla i mezinárodní linky. Den před tím stávkoval také za zlepšení pracovních podmínek palubní a pozemní personál italské letecké společnosti Alitalia. Firma musela zrušit 141 letů.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme