Google kvůli útoku na Kapitol dočasně stáhne politickou reklamu. Rozhodnutí začne platit ve čtvrtek

Společnost Google nejméně do 21. ledna na svých platformách pozastaví veškerou politickou reklamu odkazující na americké volby. Děje se tak po násilnostech v americkém Kongresu z minulého týdne. S odvoláním na e-mail, který společnost rozeslala inzerentům, o tom napsala agentura Reuters.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Google (ilustrační foto)

Google (ilustrační foto) | Foto: Pexels | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

V e-mailu se uvádí, že rozhodnutí padlo po „bezprecedentních událostech z minulého týdne, které se uskutečnily před inaugurací prezidenta“. Demokrat Joe Biden se 20. ledna stane 46. prezidentem Spojených států. Inzerentům Google také připomněl, že zakazuje reklamy, které podněcují k násilí nebo nenávisti.

Google v prohlášení uvedl, že „dočasně pozastaví veškeré politické reklamy a dále jakékoliv reklamy odkazující na impeachment, inauguraci či protesty v americkém Kapitolu“. Rozhodnutí vejde v platnost ve čtvrtek bez výjimek pro média a obchodníky zobrazující politické reklamy.

Google 10. prosince zrušil dočasný zákaz politické reklamy související s americkými volbami. Tento druh reklamy na svých platformách zablokoval po uzavření volebních místností 3. listopadu. Opatřením chtěla společnost omezit tok dezinformací a jiné zneužívání svých platforem.

Šaman, propuštěný ředitel a další. 10 tváří trumpistů, kteří kvůli řádění v Kongresu skončili v poutech

Číst článek

Politické reklamy po listopadových volbách pozastavila také společnost Facebook. Zákaz uvolnila krátce během senátních voleb v Georgii začátkem ledna.

Mluvčí Googlu uvedla, že společnost od řádění Trumpových stoupenců v Kapitolu 6. ledna nepovolovala reklamy odkazující na násilí v Kongresu. Uplatňovala přitom v omezeném rozsahu svůj předpis o „citlivých událostech“. Cílem tohoto opatření je blokovat obsah, který vydělává na situacích, jako jsou například zdravotnické krize či přírodní katastrofy.

Šéf Alphabetu (mateřské společnosti Googlu) Sundar Pichai ve středu podle Reuters oznámil, že internetový server pro sdílení videí YouTube, který Google vlastní, odstranil stovky politických videí poté, co Spojené státy potvrdily výsledky voleb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme