Google přestal s cenzurou vyhledávací služby pro čínský trh

Americká společnost Google přesouvá své čínské aktivity do Hong-Kongu. Současně oznámila, že končí s cenzurou svého vyhledávače v čínském jazyce. Podle Pekingu tak firma porušila písemný slib.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice. Ilustrační foto.

Klávesnice. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Čínští uživatelé Googlu budou napříště přesměrovaní na server umístěný fyzicky v Hong Kongu. Americký internetový vyhledávač už také nebude nijak omezovat výsledky vyhledávání, což čínské úřady vyžadují. Peking rozhodnutí kritizoval.

Google si sice v Pekingu nechá zastoupení, aby mohl dál prodávat reklamy na internetu. Velikost čínské odbočky bude ale záviset na tom, kolik čínských uživatelů bude vyhledávací službu Googlu dál využívat.

Americká vláda Čínu kvůli omezování přístupu k informacím na internetu otevřeně kritizovala. Teď podle svého prohlášení lituje, že se Google s čínskými úřady není schopný dohodnout.

Vít Pohanka, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme