Gore opět žádá přepočítání hlasů

Demokratický kandidát na prezidenta USA Albert Gore žádá ruční přepočítání všech hlasovacích lístků na Floridě. Napsala to dnes agentura AFP. Žádné jiné zdroje ale tuto informaci nepotvrdily. Agentura AP naopak uvedla, že Gore se dožaduje nápravy přepočítání hlasů pouze ve třech floridských volebních obvodech - West Palm Beach, Nassau a Miami-Dade -, kde ruční přepočítání pro nedostatek času nebylo dokončeno, nebo ani nezačalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Agentura Reuters napsala, že Gore požaduje dodatečné přepočítání hlasů do sedmi dnů. „Dnes ráno jsme požádali floridský soud v Tallahassee, aby povolil přepočtení všech hlasovacích lístků, přičemž přepočítávání by začalo zítra a trvalo by sedm dnů. Tak dosáhneme kompletních a přesných výsledků všech hlasů,“ citovala agentura AFP Goreovo prohlášení na tiskové konferenci ve Washingtonu.

Podle AP Gore nevzal v úvahu názor většiny Američanů, kteří si podle průzkumů veřejného mínění přejí, aby přiznal volební vítězství svého rivala George Bushe. Ten se už prohlásil vítězem voleb na Floridě, a tudíž v celých Spojených státech.

„Toto je chvíle, aby byly přepočteny všechny hlasy,“ řekl Gore. Vyzval svého republikánského soupeře Bushe, aby podpořil jeho požadavek na úplné přepočítání všech sporných hlasů na Floridě.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme