Gore žádá rychlé rozhodnutí

Volební tým demokratického prezidentského kandidáta Alberta Gorea požádá floridský Nejvyšší soud, aby rozhodl co nejrychleji ve věci ručního přepočítávání hlasů odevzdaných 7. listopadu v celoamerických prezidentských volbách. Goreův zástupce na Floridě, bývalý ministr zahraničí USA Warren Christopher, na tiskové konferenci uvedl, že jde o řešení klíčové otázky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Goreův tým reagoval na krok floridského ministerstva pro státní záležitostí, které požádalo Nejvyšší soud, aby vydal dobrozdání, zda lze dodatečně vnést do již úředně ověřených a odevzdaných výsledků voleb změny vyplývající z ručního přepočítávání.

Gore vede zuřivý právnický zápas s republikánským kandidátem, texaským guvernérem Georgem Bushem o 25 floridských volitelů. Tím, kterému kandidátu připadnou, de facto rozhodnou, kdo bude příštím prezidentem Spojených států. Prozatím vede Bush před Gorem o tři sta hlasů, a to podle prozatímních oficiálních výsledků.

Goreův právní poradce David Boies dodal, že demokraté také požádají floridský Nejvyšší soud, aby stanovil "rozumný" konečný termín pro přepočítávání hlasů, a dodal, že očekává skončení tahanic kolem výsledků do několika dnů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme