Gore žádá rychlé rozhodnutí

Volební tým demokratického prezidentského kandidáta Alberta Gorea požádá floridský Nejvyšší soud, aby rozhodl co nejrychleji ve věci ručního přepočítávání hlasů odevzdaných 7. listopadu v celoamerických prezidentských volbách. Goreův zástupce na Floridě, bývalý ministr zahraničí USA Warren Christopher, na tiskové konferenci uvedl, že jde o řešení klíčové otázky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Goreův tým reagoval na krok floridského ministerstva pro státní záležitostí, které požádalo Nejvyšší soud, aby vydal dobrozdání, zda lze dodatečně vnést do již úředně ověřených a odevzdaných výsledků voleb změny vyplývající z ručního přepočítávání.

Gore vede zuřivý právnický zápas s republikánským kandidátem, texaským guvernérem Georgem Bushem o 25 floridských volitelů. Tím, kterému kandidátu připadnou, de facto rozhodnou, kdo bude příštím prezidentem Spojených států. Prozatím vede Bush před Gorem o tři sta hlasů, a to podle prozatímních oficiálních výsledků.

Goreův právní poradce David Boies dodal, že demokraté také požádají floridský Nejvyšší soud, aby stanovil "rozumný" konečný termín pro přepočítávání hlasů, a dodal, že očekává skončení tahanic kolem výsledků do několika dnů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme